Irygator do zębów jako droga do idealnie czystej jamy ustnej

baner_blog_irygator_ew1211

Przez wiele lat nasze możliwości pielęgnacji jamy ustnej sprowadzały się do używania szczoteczki do mycia zębów, pasty, płynu i nici dentystycznych. Jednak rozwój technologii medycznych podsuwa nam dodatkowe urządzenia także do profilaktyki zębów i dziąseł, mamy tu na myśli irygator do zębów. Choć irygator do zębów został wynaleziony w 1962 roku, to moda na jego stosowanie wśród Polaków dopiero nadchodzi.

Jak to działa?

Irygator jest urządzeniem, które pod ciśnieniem wystrzeliwuje przez końcówkę wodę lub płyn do higieny jamy ustnej w kierunku zębów, dziąseł wypłukując z nich resztki jedzenia.

wyplukiwanie_irygator

Dlaczego stosować?

Irygator, jak podkreślają wszyscy lekarze stomatolodzy, nie zastępuje szczotkowania zębów – tutaj sprawdzają się szczoteczki soniczne – jednak stanowi bardzo istotne uzupełnienie higieny jamy ustnej. Sprawdza się wszędzie tam gdzie nie dotrze włosie szczoteczki, a także nić dentystyczna. Idealnie oczyszcza kieszonki dziąsłowe, przestrzenie między zębowe. 90% forumowiczów biorących udział w dyskusji na temat sensowności stosowania irygatorów do zębów, twierdzi, iż korzystając z irygatora po szczotkowaniu, potrafi wypłukać on jeszcze wiele resztek pokarmowych.

Irygacja zębów jest bardzo ważna, gdy nosimy protezę stałą lub ruchomą. Miejsca pod mostami protetycznymi, błony śluzowe pod protezami całkowitymi są zbyt trudno dostępne dla włosia szczoteczki dentystycznej. Tylko wyszczotkowanie ich może powodować, że niedoczyszczone protezy będą ogniskiem powstawania stanów zapalnych. Irygator w takim przypadku jest idealnym zastosowaniem w celach profilaktycznych, ale także i leczniczych.
Cechy urządzeń

Nowoczesne irygatory postaramy się przybliżyć na przykładzie irygatora stacjonarnego Panasonic EW1211.

  • 3 opcje ustawiania intensywności strumienia
  • niewielkie rozmiary: 197 (wys.) x 59 (szer.) x 75 (głęb.)
  • niewielka waga: 305 g
  • max ciśnienie wody 590 Kpa
  • częstotliwość impulsów pompy: 1400 impulsów/minutę

EW1211_with_docking_station_300dpi

Na chłodne jesienne wieczory – termoterapia w domu

baner_blog_termofory_fashy

Nie każdy z nas wie co kryje się pod pojęciem termoterapia, jednak zdecydowana większość osób korzystała z niej i będzie korzystać. Terapię ciepłem lub zimnem stosowały nasze mamy, babcie i prababcie by łagodzić odczuwanie bólu, hamować odczyny zapalne, rozluźniać mięśnie.

To co kiedyś głosiła mądrość ludowa, empirycznie odkrywając zależność między terapią cieplną, a poprawą stanu zdrowia chorego, dziś w sposób naukowy potwierdza nowoczesna medycyna. Badania wskazują, że przykładanie ciepłych okładów na skórę powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększa przepływ, krwi, przez co poprawia się przemiana materii, a tkanki szybciej się regenerują. Pod wpływem ciepła mięśnie ulegają rozluźnieniu, zmniejsza się napięcie nerwowe i wzmacnia się ogólna odporność organizmu.

Kurację ciepłem możemy zastosować w schorzeniach narządu ruchu, bólach mięśniowych, nerwobólach, kolkach, bólach menstruacyjnych, w przypadku przeziębień i kłopotach z krążeniem (zimne stopy i dłonie). Ciepły okład zrelaksuje napięte mięśnie szyi i karku po wysiłku fizycznym, lub po prostu po ciężkim dniu pracy, bywa również pomocny w stanach wyczerpania psychofizycznego.

W warunkach domowych do termoterapii znakomicie nadają się termofory i okłady FASHY.

Ciepłe okłady zalecane są do ukojenia bólu oraz terapii cieplnej. Ziarna oraz pestki wiśni, które stosuje się do wypełniania okładów, pochodzą z kontrolowanych upraw i zostały poddane działaniu termicznemu, dzięki temu higieniczny produkt zostaje zachowany. Okłady nadają się do wielokrotnego użytku. Wykonane z delikatnych materiałów pokrowce są zdejmowane, zmywalne, z możliwością ich wyprania.

Dawno minęły już czasy, w których termofory stosowane w domu były szare, brzydkie i przepełniały pokój odstręczającym zapachem gumy. Termofory FASHY wykonane są z termoplastycznego tworzywa, nie powodującego uczuleń i bezzapachowego. Materiał ten jest bardzo wytrzymały i nadaje się do ponownego przetworzenia. Szeroki otwór (29 mm) ułatwia wlewanie wody, a specjalny korek zapobiega jej wylewaniu.

Do termoforów Fashy można wlewać wrzątek, można je również zamrażać. Nasze produkty stworzone sa dla wszystkich grup wiekowych. Różnorodne wzory i pokrowce zachęcają do korzystania zarówno użytkowników dorosłych, jak i tych najmłodszych. Wspaniałe kolory nie ulegają zmianie pod wpływem światła.

Nowoczesne termofory FASHY, bardziej przypominają dekoracyjny element wyposażenia pokoju i podlegają sezonowej modzie.

Modele dla dorosłych charakteryzują się dużą pojemnością termoforu – 2 litry.

waermflaschen_6530_RGB big_waermflaschen-6720

Modele dla dzieci są mniejsze, ale ich pokrowce przybierają niezwykłe, finezyjne kształty, które zachęcają najmłodszych do zabawy z nimi i przeprowadzania terapii.

Termofor tradycyjny fashy sarenka

 

Modele dla starszych dzieci posiadają wzory związane z idolami, bohaterami filmów i bajek.

hannah 6634A

 

Termofor też może być znakomitym upominkiem na Walentynki, kształtem serca podkreślając uczucia i troskę osoby obdarowującej.

Termofor serce z ramką 6775

Wszystkie termofory można stosować zarówno do ciepło jak i zimnolecznictwa.

Zakaz reklamy w aptekach w Komisji Europejskiej

Zakaz reklamy aptek

Komisja Europejska bada, czy całkowity zakaz reklamy działalności aptek narusza przepisy Unii Europejskiej dotyczące swobody prowadzenia działalności gospodarczej. Konfederacja Lewiatan informuje, że w najbliższym czasie zapadnie decyzja, czy Polsce grozi kolejna sprawa przed Trybunałem Sprawiedliwości, a nawet kary pieniężne, które obciążą wszystkich podatników.

Czytaj dalej

Naczelna Izba Aptekarska chce wprowadzenia Regionalnych Map Usług Farmaceutycznych

zdjecie_apteki_blur_more

Powraca dyskusja na temat kryteriów rozmieszczenia aptek w Polsce. Tym razem samorząd aptekarski domaga się wprowadzenia takich zmian w prawie farmaceutycznym, które zablokują możliwość otwierania nowych aptek tam, gdzie już istnieją w określonej liczbie. Przed nowelizacją prawa przestrzegają jednak Konfederacja Leiwatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET twierdząc, że spowoduje to wzrost cen i utrwali lokalne monopole.

Czytaj dalej

257 leków na liście preparatów zagrożonych brakiem dostępności

Lista leków refundowanych

źródło: pixabay.com/frolicsomepl

 

W związku z nowelizacją Prawa Farmacutycznego, która ma rozwiązać kwestię niekontrolowanego wywozu z Polski leków Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę 257 leków zagrożonych brakiem dostępności. Oznacza to, że preparatów tych brakuje w 5 proc. aptek w danym województwie. Opublikowana lista spowoduje, że wymienione leki nie mogą zostać wyeksportowane z kraju.

Czytaj dalej