Apteka skazana za nielegalną odsprzedaż leków

Wiezienie dla prowadzącej aptekęApteka z Gliwic sprzedawała leki w „odwróconym łańcuchu” do hurtowni, a ta później za granicę. Jej właścicielka została skazana na karę grzywny i więzienia.

Serwis Termedia cytuje wypowiedź śląskiego wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego pani Izabeli Majewskiej:
– Magister Edyta M. z Gliwic zajmowała się nielegalnym handlem. Miała pięć aptek i dwa punkty apteczne (małe apteki na wsi). Jedną ze swoich gliwickich aptek mgr M. prowadziła ze wspólnikiem. Odkrył, że jest oszukiwany. Apteka ma duże obroty, ale wspólniczka to ukrywa.

Inspektor farmaceutyczny skontrolował przedsiębiorstwa prowadzone przez podejrzaną i okazało się, że we wszystkich trzech aptekach Edyta M. odsprzedawała leki do hurtowni. Rzecznik Sądu Okręgowego w Gliwicach podał, że chodzi o duże transakcje, z których każda warta jest kilkaset tysięcy złotych. Stały się one podstawą do postawienie Edycie M. trzech zarzutów (po jednym dla każdej apteki) nielegalnego handlu lekami.
Wyrok sądu gliwickiego jest pierwszym skazującym za niezgodną z prawem sprzedaż leków.
Medium donosi także, że w parlamencie właśnie trwają prace nad nowelizacją prawa farmaceutycznego, które pozwoliłoby ukrócić tego typu praktyki. Ministerstwo Zdrowia chce podnieść kontrolę nad rynkiem leków poprzez raportowanie online sprzedaży opakowań leków.

źródło: Termedia

 

4 myśli nt. „Apteka skazana za nielegalną odsprzedaż leków

 1. No wreszcie …. mam nadzieję że SWIF na tym sukcesie nie poprzestanie…
  Kto to widział, że przez takich oszołomów normalne apteki nie mogą dostać leków…

 2. Gdzie jest prawo które pozwala na takie praktyki sieciom aptek,a dla pojedynczych aptek wszystkiego brakuje.Dlaczego nikt nie przyjrzy się ich praktykom,polityce cenowej no ale skoro sprzedaje się di Niemiec za EURO
  ti je na wszystko stać

 3. Zachłanność ludzka nie zna granic w przypadku tej pani,
  jakim sposobem hurtownie mogą odkupić leki od apteki – legalnie?
  Kolejny dowód jak słabe jest prawo farmaceutyczne w Polsce!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *